Brama z automatyką czy bez?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy inwestycja w bramę garażową z automatyką jest dobrym rozwiązaniem. Choć odpowiedź w tym przypadku wydaje się oczywista, warto zatrzymać się nad tym pytaniem i przeanalizować swoją inwestycję. Koszt takiej bramy przewyższa koszt bramy bez automatyki i ta kwestia w dużej mierze oddziałuje na ostateczną decyzję. Tym wpisem jednak uzasadnimy, dlaczego warto sfinansować takie rozwiązanie i zdecydować się na bramę z automatyką.

Brama z automatyką – zalety

Elektryczna brama garażowa posiada wiele zalet, które wpływają na komfort jej użytkowania w porównaniu z bramą otwieraną ręcznie. Przede wszystkim widoczne jest to podczas niesprzyjającej aury, kiedy nie jest konieczne wysiadanie z samochodu w deszczu lub śniegu czy podczas burzy i otwieranie bramy samodzielnie w sposób ręczny. Ponadto brama automatyczna posiada elektryczne zabezpieczenie, co wiąże się ze zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. Decyzja o zakupie bramy automatycznej często podejmowana jest również w momencie, gdy korzystanie z niej jest częste. W takiej sytuacji automatyka i bezprzewodowe otwieranie oraz zamykanie to bezapelacyjna konieczność.

Bezpieczeństwo automatycznych bram garażowych

Każda brama z automatyką może być wyposażona w dodatkowe systemy podnoszące poziom bezpieczeństwa. Często stosuje się system automatycznego układu odłączającego, który uruchamia się, gdy podczas zamykania na jej przeszkodzie stanie jakiś przedmiot. Brama wtedy zatrzymuje się i cofa, aby dana rzecz nie została uszkodzona i mogła zostać bezpiecznie usunięta. Ponadto bramy garażowe mogą posiadać zabezpieczenie antywłamaniowe, które wyposażone są w dodatkowe elementy zabezpieczające produkt przed podważaniem skrzydła.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi fachowcami

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie bramy automatycznej, zapraszamy Cię do kontaktu z naszą firmą. Przedstawimy wiele aspektów, które pomogą Ci w wyborze i podjęciu decyzji o odpowiedniej inwestycji. Jesteśmy producentami bram garażowych, dlatego doskonale odnajdujemy się w tej tematyce i z miłą chęcią podzielimy się z Tobą niezbędnymi informacjami w tej kwestii.